Surrey (Kolumbia Britanike)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Surrey (kthjellim).


Surrey
—  qytet  —
Surrey is located in Kanadaja
Surrey
Surrey
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Ndarja statistikore Distrikti rajonal i Vankuverit të Madh
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°11′00″V 122°51′00″P / 49.183333°V 122.85°P / 49.183333; -122.85 (Surrey)Koordinatat: 49°11′00″V 122°51′00″P / 49.183333°V 122.85°P / 49.183333; -122.85 (Surrey)
Sipërfaqja 317,4 km2
Popullsia 394.976 banorë 2006
Dendësia 1.244,41 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Surrey – harta_foto
www.surrey.ca/

Surrey është një qytetDistrikti rajonal i Vankuverit të Madh, provinca Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 317.4 km² dhe popullsi 394976 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Surrey – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike