Jump to content

Suspended Animation

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Suspended Animation
Studio album by
Realizuar1 mars 2005
Inçizuarshtator - nëntor 2004
ZhanriInstrumental metal
Gjatësia60:27
EtiketaSound Mind Music
ProducentJohn Petrucci

Suspended Animation është solo albumi i parë i John Petrucci-t, i lëshuar më 1 mars 2005. Albumi i takon zhanrit instrumental rock, hard rock, dhe heavy metal, duke marrur disa elemente edhe nga progressive metal-i.

 1. "Jaws of Life" – 7:29
 2. "Glasgow Kiss" – 7:48
 3. "Tunnel Vision" – 6:35
 4. "Wishful Thinking" – 7:29
 5. "Damage Control" – 9:15
 6. "Curve" – 5:22
 7. "Lost Without You" – 4:56
 8. "Animate-Inanimate" – 11:37

Anëtarët pjesëmarrës

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 • Kënga "Jaws of Life" më parë ishte e njohur si "I.B.S." (Irritable Bowel Syndrome).
 • Për disa arsye të panjohura, në disa kopje të albumit kënga "Curve" është e ndarë në dy pjesë, ku pjesa më e madhe është në këngën 6, dhe 55 sekondat e fundit në këngën 7. Në këto kopje, këngët "Lost Without You" dhe "Animate-Inanimate" janë këngët 8 dhe 9.
 • Në këngën "Tunnel Vision" të pranishëm në studio kanë qenë edhe Tom Lefebvre (bas kitarë) dhe Tony Verderosa (bateri elektronike).

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]