Svalbarðshreppur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Svalbarðshreppur
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Verilindor
Provinca Zona Verilindore
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,155 km2
Dendësia 0.08 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00


Svalbarðshreppur (islandisht: Svalbarðshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore verilindore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]