Sysmä

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sysmä
Sysmän kunta
Komunë
noform
Perëndimi i diellit në Liqenin Päijänne dhe parkun natyror Päijätsalo
Stema_figura
Vendndodhja
Sysmä is located in Finlanda
Sysmä
Sysmä
Vendndodhja e Sysmä në Finlandë

Koordinatat: 61°30′V 25°41′L / 61.500°V 25.683°L / 61.500; 25.683

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Päijänne Tavastia
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Marketta Kitkiöjoki
Të dhëna të tjera
Themelimi 1442
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.sysma.fi

Sysmä (finlandisht: Sysmän kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Päijänne Tavastia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]