Täby

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Täby
Qytet
noform
Pamje ajrore në qendër të Naäbypark
Vendndodhja
Täby is located in Suedia
Täby
Täby
Vendndodhja e Täby në Suedi

Koordinatat: 59°26′V 18°05′L / 59.433°V 18.083°L / 59.433; 18.083

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Uppland
Qarku Qarku Stokholm
Komuna Komuna Täby
Komuna Danderyd
Komuna Sollentuna
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.81 km2
Popullsia 65,364 banorë
Dendësia 2,374 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)

Täby është qytet në provincën Uppland, Suedi. Qyteti ka pasur 65,364 banorë më 2012.