Tërnava e Poshtme (Cërvenikërst)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërnavë e Poshtme
Доња Трнава
Fshat
Vendndodhja
Tërnavë e Poshtme is located in Serbia
Tërnavë e Poshtme
Tërnavë e Poshtme

Koordinatat: 43°25′21″V 21°46′47″L / 43.42250°V 21.77972°L / 43.42250; 21.77972

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Nish
Komuna Cërvenikërst
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 25′ 21″ Veri

21° 46′ 47″ Lindje

Tërnavë e Poshtme (serbisht: Доња Трнава/Dolna Trnava) është fshat në komunën e Cërvenikërstit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]