Tërni (Ferizaj)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tërn
Trim
Fshat
Vendndodhja
Tërn is located in Kosova
Tërn
Tërn
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Ferizaj
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 26′ 34″ Veri

21° 7′ 46″ Lindje

Tërn është një vendbanim në komunën e Ferizajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Trim.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]