TV Blue Sky

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
TV Blue Sky
Logoja e TV Blue Sky
Transmetimi i parë 2006
Zotëruar nga Gëzim Brahusha
Shteti Shqipëri
Gjuha Shqip
Tipi Televizion
Zyrat qendrore Shkodër, Shqipëri
Faqja Web tvbs.al
Disponueshmëria
Tokësor
Shqipëri
Kabllor
ABCom
IPTV
TV Alb
DiasporaTV
TiBO
IPTV Iliria


TV Blue Sky është kanal televiziv muzikor Shqiptar me qëndër në Shkodër, Shqipëri. [1]

Programet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Weekend Vip është një program javor ku janë të ftuar këngëtarë dhe artist Shqiptar.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ https://sq.wikipedia.org/wiki/Media_shqiptare
  2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 6 shkurt 2015. Marrë më 29 janar 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)