Tadao Onishi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tadao Onishi
Të dhënat personale
Emri i plotëTadao Onishi
Data e lindjesPrill 18, 1943(1943-04-18)
Vendi i lindjesKyoto, Japoni
Data e vdekjesQershor 29, 2006 (63 vjeç)
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1967–1974Mitsubishi Motors
Ekipi kombëtar
1969Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tadao Onishi (18 Prill 194329 Qershor 2006) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1969 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]