Tadao Takayama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tadao Takayama
Të dhënat personale
Emri i plotëTadao Takayama
Data e lindjesQershor 24, 1904(1904-06-24)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
Data e vdekjesKorrik 1, 1980 (76 vjeç)
PozicioniSulmues
Ekipi kombëtar
VitetEkipiNdesh.(Gls)
1930Japonia2(1)
† Ndeshje (Gola).

Tadao Takayama (24 Qershor 19041 Korrik 1980) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1930 2 1
Gjithsej 2 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]