Tadashi Nakamura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tadashi Nakamura
Të dhënat personale
Emri i plotëTadashi Nakamura
Data e lindjes (1971-06-10) 10 Qershor, 1971 (48 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990–1999Verdy Kawasaki
1999Urawa Reds
2000–2004Kyoto Purple Sanga
Ekipi kombëtar
1995–1998Japonia16(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tadashi Nakamura (lindur më 10 Qershor 1971) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 16 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 3 0
1996 4 0
1997 8 0
1998 1 0
Gjithsej 16 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]