Taganskaya (Linja Tagansko-Krasnopresnenskaya)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Taganskaya (Rusisht: Таганская) është një stacion metroje në Moskë në rrethin Tagansky, Central Okrug Administrative, Moskë. Ajo është në linjën Tagansko-Krasnopresnenskaya, mes stacioneve Kitay-gorod dhe Proletarskaya. Taganskaya u hap në vitin 1966 si pjesë e fillimit rrezes së Zdanivsky (tani Tagansky). Dekorimi i stacionit është i rrallë dhe ende elegant për dizenjimin funksional të 1960.

Platforma e stacionit

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]