Taipalsaari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Taipalsaari
Taipalsaaren kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Taipalsaari is located in Finlanda
Taipalsaari
Taipalsaari
Vendndodhja e Taipalsaari në Finlandë

Koordinatat: 61°9.5′V 28°4′L / 61.1583°V 28.067°L / 61.1583; 28.067

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Karelia Jugore
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Jari Willman
Të dhëna të tjera
Themelimi 1571
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.taipalsaari.fi


Taipalsaari (finlandisht: Taipalsaaren kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]