Jump to content

Taiyo Koga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Taiyo Koga
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTaiyo Koga
Datëlindja (1998-10-28) 28 tetor 1998 (25 vjeç)
VendlindjaNiigata, Japonia
PozicioniMbrojtës
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Kashiwa Reysol
Numri4
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2017–Kashiwa Reysol46(2)
2018Avispa Fukuoka21(0)
Karriera ndërkombëtare
2019–Japonia1(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Taiyo Koga (古賀 太陽 Koga Taiyo?, lindur më 28 Tetor 1998) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]