Takashi Kano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takashi Kano
Të dhënat personale
Emri i plotëTakashi Kano
Data e lindjesTetor 31, 1920(1920-10-31)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
Data e vdekjesQershor 4, 2000 (79 vjeç)
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Waseda WMW
Ekipi kombëtar
1951-1954Japonia7(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Takashi Kano (31 Tetor 19204 Qershor 2000) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1951 3 0
1952 0 0
1953 0 0
1954 4 2
Gjithsej 7 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]