Takashi Usami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takashi Usami
Takashi Usami - 2011 - 4.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëTakashi Usami
Data e lindjes (1992-05-06) 6 Maj, 1992 (28 vjeç)
Vendi i lindjesKyoto, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualAugsburg
Numri39
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2016Gamba Osaka
2011–2012Bayern München
2012–2013Hoffenheim
2016–Augsburg
Ekipi kombëtar
2015–Japonia18(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takashi Usami (lindur më 5 Qershor 1992) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 18 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 13 2
2016 5 1
Gjithsej 18 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]