Takayuki Chano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takayuki Chano
Të dhënat personale
Emri i plotëTakayuki Chano
Data e lindjes (1976-11-23) 23 Nëntor, 1976 (43 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–2004JEF United Ichihara
2005–2009Júbilo Iwata
2010–2011JEF United Chiba
Ekipi kombëtar
2004–2005Japonia7(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takayuki Chano (lindur më 23 Nëntor 1976) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 7 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2004 3 0
2005 4 0
Gjithsej 7 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]