Takeo Wakabayashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Takeo Wakabayashi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTakeo Wakabayashi
Datëlindja(1907-08-29)gusht 29, 1907
VendlindjaHyogo, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniSulmues
Karriera ndërkombëtare
YearsTeamApps(Gls)
1930Japonia2(4)

Takeo Wakabayashi (29 Gusht 19077 Gusht 1937) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1930 2 4
Gjithsej 2 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]