Takeshi Ono

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takeshi Ono
Të dhënat personale
Emri i plotëTakeshi Ono
Data e lindjes (1944-11-22) 22 Nëntor, 1944 (75 vjeç)
Vendi i lindjesJaponi
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1967–1976Toyo Industries
Ekipi kombëtar
1965–1971Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takeshi Ono (lindur më 22 Nëntor 1944) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1965 1 0
1966 0 0
1967 0 0
1968 0 0
1969 0 0
1970 0 0
1971 2 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]