Takumi Minamino

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takumi Minamino
FC Admira Wacker Mödling vs. FC Red Bull Salzburg (Cup) 2017-04-26 (093).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëTakumi Minamino
Data e lindjes (1995-01-16) 16 Janar, 1995 (26 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualRed Bull Salzburg
Numri18
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2014Cerezo Osaka
2015–Red Bull Salzburg
Ekipi kombëtar
2015Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Takumi Minamino (lindur më 16 Janar 1995) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]