Talamanca de Jarama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Talamanca de Jarama
Komunë
noform
The so-called Ábside de los Milagros
Vendndodhja
Talamanca de Jarama is located in Spanjë
Talamanca de Jarama
Talamanca de Jarama

Koordinatat: 40°44′40″V 3°30′29″P / 40.74444°V 3.50806°P / 40.74444; -3.50806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Cuenca del Medio Jarama
Kryetari i Bashkisë José Luis Herrero Barbudo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.36 km2
Lartësia 654 m (m.n.d.)
Popullsia 2927 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28160
Koordinatat 40° 44′ 40″ Veri

3° 30′ 29″ Perëndim

Faqja Zyrtare www8.madrid.org/gema/goc/145/


Talamanca de Jarama është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca del Medio Jarama, të provincës Madrid, në Madrid. Talamanca de Jarama ka 2927 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 39.36 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]