Talana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Talana
Qytet
Vendndodhja
 Talana is located in Itali
 Talana
 Talana
40°02′31″V 9°29′46″L / 40.042°V 9.496°L / 40.042; 9.496Koordinatat: 40°02′31″V 9°29′46″L / 40.042°V 9.496°L / 40.042; 9.496
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 118.68 km2
Lartësia 682 m (m.n.d.)
Popullsia 1.027 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08040
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Talana (Talàna) është një komunë në Italiprovincën Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 118.68 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 682 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.027 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Talana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale