Talarn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Talarn
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Talarn is located in Spanjë
Talarn
Talarn

Koordinatat: 42°11′V 0°54′L / 42.183°V 0.900°L / 42.183; 0.900

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pallars Jussà
Kryetari i Bashkisë Antoni Cirera Mir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28 km2
Lartësia 572 m (m.n.d.)
Popullsia 382 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Talarn është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Jussà, të provincës Lleida, në Katalonia. Talarn ka 382 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 28 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Talarn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale