Talayuela

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Talayuela
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Talayuela is located in Spanjë
Talayuela
Talayuela

Koordinatat: 39°59′10″V 5°36′35″P / 39.98611°V 5.60972°P / 39.98611; -5.60972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Campo Arañuelo
Kryetari i Bashkisë Raul Miranda Manzano
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 204.7 km2
Lartësia 287 m (m.n.d.)
Popullsia 9269 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10310
Prefiksi +34 (Spain) + 927 (Cáceres)
Koordinatat 39° 59′ 10″ Veri

5° 36′ 35″ Perëndim

Faqja Zyrtare talayuela.es


Talayuela është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo Arañuelo, të provincës Cáceres, në Extremadura. Talayuela ka 9269 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 204.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]