Taradell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Taradell
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Taradell is located in Spanjë
Taradell
Taradell

Koordinatat: 41°52′V 2°17′L / 41.867°V 2.283°L / 41.867; 2.283

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 5764 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Taradell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Taradell ka 5764 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]