Taro Kagawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Taro Kagawa
Të dhënat personale
Emri i plotëTaro Kagawa
Data e lindjesGusht 9, 1922(1922-08-09)
Vendi i lindjesHyogo, Japoni
Data e vdekjesMars 6, 1990 (67 vjeç)
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1948-?Tanabe Pharmaceuticals
Ekipi kombëtar
1951-1954Japonia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Taro Kagawa (9 Gusht 19226 Mars 1990) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1951 2 0
1952 0 0
1953 0 0
1954 3 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]