Tartiers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tartiers
Komunë
noform
Pamje nga Tartiers
Stema_figura
Vendndodhja
Tartiers is located in Franca
Tartiers
Tartiers
49°25′59″V 3°14′20″L / 49.433055555556°V 3.2388888888889°L / 49.433055555556; 3.2388888888889Koordinatat: 49°25′59″V 3°14′20″L / 49.433055555556°V 3.2388888888889°L / 49.433055555556; 3.2388888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.89 km2
Popullsia 178 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02290
INSEE 02736


Tartiers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Tartiers ka një popullsi prej 178 banorë dhe sipërfaqe 8.89 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tartiers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale