Tateshi i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tatesh i Epërm
Горно Татеши
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej1.148
Emri i banorëveTateshar

Tatesh i Epërm, (maqedonisht: Горно Татеши/Gorno Tateši) është fshat në komunën e Strugës, Maqedoni.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 219 shtëpi dhe 1.148 banorë nga të cilët 1144 ishin Shqiptarë, 1 Maqedonas, 1 Vlleh dhe 2 tjetër.[1]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]