Tatsuya Sakai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tatsuya Sakai
Të dhënat personale
Emri i plotëTatsuya Sakai
Data e lindjes (1990-11-19) 19 Nëntor, 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualSagan Tosu
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–Sagan Tosu
2015Matsumoto Yamaga FC
Ekipi kombëtar
2014Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tatsuya Sakai (lindur më 19 Nëntor 1990) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]