Tavertet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tavertet
Komunë
noform
Tavertet with the Puig de les Baumes rising over the town and the Pre-Pyrenees in the far distance
Stema_figura
Vendndodhja
Tavertet is located in Spanjë
Tavertet
Tavertet

Koordinatat: 41°59′51″V 2°25′11″L / 41.99750°V 2.41972°L / 41.99750; 2.41972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32,5 km2
Lartësia 869 m (m.n.d.)
Popullsia 158 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8280
Koordinatat 41° 59′ 51″ Veri

2° 25′ 11″ Lindje


Tavertet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Tavertet ka 158 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32,5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]