Tazheva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tazheva
Fshat
Vendndodhja
Tazheva is located in Maqedonia e Veriut
Tazheva
Tazheva
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 1173 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 43′ 18″ Veri

21° 14′ 58″ Lindje

Popullsia 7 banorë (2002)