Telciu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Telciu
Komunë
Vendndodhja
Telciu is located in Rumania
Telciu
Telciu

Koordinatat: 47°26′V 24°24′L / 47.433°V 24.400°L / 47.433; 24.400

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 291.42 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427355
Nr. fshatrave 4
Fshatrat Bichigiu, Fiad, Telcişor, Telciu
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Telciu është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej banorësh dhe sipërfaqe 291.42 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 4 fshatrave: Bichigiu, Fiad, Telcişor, Telciu.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)