Temur Tsiklauri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Temur Tsiklauri (22 Janar 1946 - 1 shkurt 2021) ishte një këngëtar dhe aktor gjeorgjian i muzikës, anëtar i ansamblit Iveria. Artist i nderuar i RSS të Gjeorgjisë në 1980, Artist i Popullit i Gjeorgjisë në 1990 dhe Qytetar Nderi i Tbilisi në 2010.

Tsiklauri vdiq në Gori në 1 Shkurt 2021, pasi kontraktoi COVID-19 gjatë pandemisë në Gjeorgji . [1]

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Uebfaqe të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]