Jump to content

Tenakee Springs, Alaska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tenakee Springs, Alaska
Tenakee Springs
qytet
Popullsia
 • Gjithsej93
Faqja zyrtaretenakeespringsak.com

Tenakee Springs, Alaska (Tenakee Springs) është një qytet në qarkun Hoonah-Angoonshtetit federal Alaska, SHBA. Në Tenakee Springs, Alaska jetojnë 93 banorë (2007)[3], dhe dendësia e popullisë është 2.9 banor/km2 (7.5 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 49.5 km2 (19.1 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 21 m (69 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2015 Alaska Municipal Officials Directory. Juneau: Alaska Municipal League. 2015. fq. 153. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Directory of Borough and City Officials 1974". Alaska Local Government. Juneau: Alaska Department of Community and Regional Affairs. XIII (2): 80. janar 1974. {{cite journal}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Annual Estimates of the Population for Incorporated Places in Alaska". United States Census Bureau. 2008-07-10. Arkivuar nga origjinali më 12 shtator 2008. Marrë më 29 janar 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tenakee Springs, Alaska – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale