Tenczynek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Tenczynek - një fshat në Poloni, Vogël Poloni Voivodeship, qarku i Krakovi, fshat më e madhe e Krzeszowice komunës. Ndodhet rreth 25 km në perëndim të qendër të qytetit (18 km nga kufiri) në Krakovi. Popullsia e 3436.


  • Katolike Kisha dhe famullisë
  • Asambleja e Dëshmitarëve të Jehovait
  • Shkolla
  • Mail
  • Jo pitches
  • Banka
  • Kopshti i fëmijëve
  • Biblioteka
  • Zjarr