Teqja e Halvetive, Prizren

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teqja Halveti
2011 Prizren, Siedziba tarikatu Halveti 03.JPG
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Prizren, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 1101/55
Nr. i referencës 404

Teqja Halveti është një monument i trashëgimisë kulturore në Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 1101/55.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]