Terralba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Terralba
Qytet
Vendndodhja
 Terralba is located in Itali
 Terralba
 Terralba
39°43′08″V 8°38′10″L / 39.719°V 8.636°L / 39.719; 8.636Koordinatat: 39°43′08″V 8°38′10″L / 39.719°V 8.636°L / 39.719; 8.636
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.8 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Terralba (Terràba) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 49.8 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 12 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 10.257 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]