Teruo Nimura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teruo Nimura
Të dhënat personale
Emri i plotëTeruo Nimura
Data e lindjes (1943-05-02) 2 Maj, 1943 (77 vjeç)
Vendi i lindjesKyoto, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1966–1976Toyo Industries
Ekipi kombëtar
1970Japonia5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Teruo Nimura (lindur më 2 Maj 1943) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1970 5 0
Gjithsej 5 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]