Tetsuji Hashiratani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tetsuji Hashiratani
Të dhënat personale
Emri i plotëTetsuji Hashiratani
Data e lindjes (1964-07-15) 15 Korrik, 1964 (57 vjeç)
Vendi i lindjesKyoto, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1987–1992Nissan Motors
1992–1998Verdy Kawasaki
Ekipi kombëtar
1988–1995Japonia72(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tetsuji Hashiratani (lindur më 15 Korrik 1964) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 72 ndeshje dhe ka shënuar 6 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1988 5 1
1989 10 0
1990 6 1
1991 2 1
1992 11 0
1993 14 2
1994 9 1
1995 15 0
Gjithsej 72 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]