Tetsuya Asano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tetsuya Asano
Të dhënat personale
Emri i plotëTetsuya Asano
Data e lindjes (1967-02-23) 23 Shkurt, 1967 (54 vjeç)
Vendi i lindjesHokota, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1985–1987Toyota Shukyudan
1987–1999Nagoya Grampus Eight
1994Urawa Reds
2000FC Tokyo
2001Kawasaki Frontale
Ekipi kombëtar
1991–1994Japonia8(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tetsuya Asano (lindur më 23 Shkurt 1967) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1991 2 0
1992 3 0
1993 0 0
1994 3 1
Gjithsej 8 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]