Tetsuya Totsuka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tetsuya Totsuka
Të dhënat personale
Emri i plotëTetsuya Totsuka
Data e lindjes (1961-04-24) 24 Prill, 1961 (60 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1979–1995Verdy Kawasaki
1994Kashiwa Reysol
Ekipi kombëtar
1980–1985Japonia18(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Tetsuya Totsuka (lindur më 24 Prill 1961) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 18 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1980 4 0
1981 8 0
1982 4 3
1983 0 0
1984 0 0
1985 2 0
Gjithsej 18 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]