Teulada, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Teulada
Church of St. Catherine.
Church of St. Catherine.
Stema zyrtare e Teulada
Popullsia
 • Gjithsej14.778
Faqja zyrtarewww.teulada-moraira.org

Teulada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Alta, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Teulada ka 14778 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.24 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]