That Sounds Good to Me

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"That Sounds Good to Me"
Këngë nga Josh Dubovie
Publikimi 12 mars, 2010
Formati Shkarkim Digjital, CD Single
Regjistrimi 2010
Zhanri Europop
Gjatësia 3:00
Tekstshkrues Pete Waterman, Mike Stock
Producer Pete Waterman, Mike Stock

Norvegjia "That Sounds Good to Me"
Festivali Evropian i Këngës 2010
Shteti Britania e Madhe
Performues Josh Dubovie
Gjuha Angleze
Kompozitorë Pete Waterman, Mike Stock
Tekstshkrues Pete Waterman, Mike Stock
Performanca e Finales
Paraqitjet tjera
◄ It's my Time (2009)   

That Sounds Good to Me (Tingëllon bukur tek unë), është këngë e shkruar nga Pete Waterman dhe Mike Stock, këngë e kushtuar për Britaninë e madheFestivalin Evropian të Këngës 2010.Kënga është kënduar nga këngëtarë të ndryshëm dhe bende të ndyrshme, dhe në mënyra të ndryshme. Por fituesi i këtij eventi ishte Josh Dubovie dhe kjo këngë do riprezantojë Britaninë në Eurosong 2010.[1][2] Gjithsesi këngën këtë vitë për Britaninë e konfirmoi BBC më 29 janar duke bërë publike se zyrtarisht këngën do e shkruajnë dhe kompozojnë Pete Waterman dhe Mike Stock. Kënga do jetë finaliste në Festivalin Evropian të Këngës 2010, ku Britania do të performojë e 12-ta me rradhë.

Versioni Final i Këngës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Josh Dubovie ka qenë shumë i nxënë sipas tij, dhe ende në internet nuk ka një version final të këngës Britaneze. Sipas Dubovie ai ka shprehur se versioni Final do të bëhet publike në prill, duke bërë disa efekte në këngë dhe në zë [3]. Kënga "That Sounds Good To Me" u bë publike në REMIX në faqen zyratre të Josh Dubovit.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Myspace logo.PNG Josh DubovieMySpace

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]