The Bowling Alley Cat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Pans aparat përmes një rrugicë bowling dhe ndalon në një top bowling emërtuar "nr 8", i cili një Jerry qeshur pops jashtë dhe pastaj rappels poshtë për dysheme.

Slides mouse në një rrugicë dhe fillon ta përdorin atë si një fushë patinazhi në akull pasi zbuloi vetitë e saj rrëshqitshëm. Në këtë pikë, Tom peeks jashtë nga prapa dy topa bowling dhe vendos për të përdorur vjedhurazi për të kapur mouse. Në këtë pikë, Jerry shkon nga rrugicë dhe bie përsëri në katin e rregullt. Jerry të ketë një fillim i mirë konkurrojnë për të drejtuar mbrapa në korsi dhe udhëtime mbi bisht si Tom Tom ulet atje, duke e bërë asgjë dhe duke pritur për miun për të zbuluar atë. Harruar, ai lëviz bishtin e Tom's jashtë rrugë dhe fillon të zgjasë deri më pothuajse ai shkon në gojë, Tom's. Duke ditur që është në krye të tij, Jerry kthimit bisht mace për pozicionin e saj origjinal, grooms atë, dhe pastaj me shpejtësi të familjes së maces që nuk dyshon.

Chases Tom Jerry mbi Lane bowling, por ai rrëshqet kur ai godet rrugicë. Jerry kap shans për të luajtur me mace, përdor një T-stop, dhe të kthehet në vështirësi Tom, i cili arrin të bëjnë atë për të këmbët e tij. Jerry slides nonchalantly pranë tij dhe goditjet me këmbët e prapme Tom's, duke shkaktuar Tom të bjerë përsëri. Pastaj grabs bisht Jerry Tom dhe whips atë përtej ndërtesës në një tavëll duhani. Cat vjen në shqisat e tij dhe gags dhe spits të gjitha hirit në mënyrën e një vullkan.

Valët në Tom Jerry nga ku këmbët janë ngritur si grabs Tom një top bowling dhe përpiqet ta hedhë atë në kunjat. Megjithatë, Tom nuk mund të hedhin dhe ai lejon të shkojë për atë në ajër, dhe tokat topin direkt në shpinë të tij. Jerry qesh si Tom pastaj e gjuan topin si një çekiç në Olimpiadën. Kjo pason, dhe Jerry formatimin e teksteve vetë kundër 1-pin si ndikim vjen. Vetëm jiggles pin dhe miun si topin e kthimit prapa të njëjtën mënyrë ajo erdhi. Tom hedh topin përsëri dhe fillon bowling kunjat dorëheqjen si Jerry varet mbi të 1-pin dhe hedhje atë nga rruga. Nga top katërt, nuk është vetëm gjerman pin dhe 7 dhe 10 dhe është ende e mbetur prishet me fund e pin, duke e lënë subjekt miun për të gravitetit kur ai realizon situatën. Jerry pastaj fsheh prapa një gjilpërë si Tom konverton ndarë rezulton kafshim gjarpi me topin e pestë.

Tom është rrëzuan nëpër tokë nga një top bowling humbur.

Tom pas përgatit vetë si një republikë për topin 6 duke përdorur një peshqir dhe pluhur. Ai me sukses hedh topin në Jerry, i cili mbledh pin pranë tij dhe swings atë si një shkop bejsbolli. Ai godet topin dhe bowling pin përçarjet në gjysmë. Topin pastaj kthehet drejt Tom, i cili mbështet deri outfielder të gjithë si një mënyrë për të nenit bilardo e rrugicë, të gjitha për topin për të goditur atë, dhe cat bie përmes kat. Tom rimëkëmbet dhe Pokes kokën e tij nga vrima për të parë topin e ndezur poshtë në atë.

Kunjat janë si valët reloaded Jerry në ende cat-i habitur. Tom hedh topin e tij në Jerry, por gishtin e tij merr mbërthyer në të dhe ai përfundon duke shkuar poshtë korsi me topin, duke e bërë një grevë si Jerry varet mbi të argjendar gjilpëre. Pastaj argjendar pin mbulon Tom dhe forma e tij në një pin bowling. Shpëton Jerry, Tom por pastaj shtyn një linjë të bowling balls drejt Jerry në mënyrë të makinave tren. Jerry outruns balls duke u fshehur nën top-korsi gufon, dhe balls bie në të. Jerry përcakton mbrapa mënyrë tjetër, por topat dalin përsëri dhe të fillojnë shkon prapa aty ku ata erdhën. Tom e sheh këtë dhe e hap gojën e tij gati për të ngrënë miun kur treni shkon në atë. Megjithatë, Jerry arrin të fshehur në topin plumbi, dhe Tom po ia zunë frymën deri në atë topin dhe të drejtuar mbi nga pjesa tjetër e trenit. Jerry pastaj pops jo në vendin e tij të fshehur si Tom hidhet pas tij nga treni unseating tij. Balls Tom bartin deri në raft topin dhe e fundit arrin të shtrydh atë përmes harkut. Tom shkon direkt ne top Jerry e në fund, dhe topin që rrëzuan atë përmes gjithashtu vjen drejt tij, smacking cat midis dy topa bowling dhe trokitur atë pa kuptim.

Jerry Pokes jashtë topin e tij, dhe Tom jep jetë dhe e sheh atë kthim në të. Cat shkopinj gishtin e tij në gropat e bowling balls të gërmoj miut, por Jerry përfundon ashpër atë. Jerry fluturon përsëri në topin dhe Tom pas rrahje në gropat e bowling balls. Kjo shkakton Jerry pop jashtë, por vetëm për aq kohë sa rrahje, Tom. Ai vazhdon të goditje Jerry Tom derisa ka kohë të mjaftueshme për të kapur Jerry në ajër para se të bjerë përsëri në topin. Megjithatë, topi bie në këmbë Tom's majtë, duke shkaktuar shtrëngim ajo macja me miun dhe lirimin. Chases Tom Jerry pas, por Jerry ndalon atë dhe pastaj stomps në këmbë përsëri njëjtë.

Jerry Tom disponon me krenari, duke shënuar një grevë në proces.

Jerry hedhje në një tjetër top bowling, dhe Tom mbulon atë me një leckë, duke menduar se ai i ka kapur Jerry. Megjithatë, Jerry pops nga një top pas Tom, Tom grabs bisht, dhe temat e atë nëpërmjet vrima e topin dhe lidhjet atë në një nyjë. Mi pastaj qëndron para e Tom, i cili është i lidhur leckë rreth topin ai mendon se është futur me emrin tuaj Jerry Tom është që ka probleme i lidhur rroba, kështu që Jerry ndihmon atë duke e vendosur dorën e tij mbi të. Unties habitur mace nyjë, dhe nuk shikonin miun, realizon marrëzi e tij dhe Chases largohen Jerry. Megjithatë, ajo bëhet shumë e vështirë për shkak të topin lidhur me bisht e tij. Ajo smacks Tom in pasme dy herë si mi fsheh prapa një qoshe. Tom Jerry kap, por momenti prapa e topin shkakton cat e le të shkojë.

Jerry shkon në një stol dhe Tom nuk mund të ndjekë atë për shkak të gjerësia dhe lartësia e topin. Kur Tom nuk mund të lëvizë, ai kthehet dhe shikon rreth situatës para topin prishet pa stol dhe qorton në atë, dërgimi Tom poshtë korsi, me kunjat, përmes një mur dhe në një plehra mund. Jerry pastaj qëndron mbi Fletnotim e tij dhe shkruan se korniza e tij e fundit ishte një grevë, duke e lejuar atë të ketë një bowled përsosur.