The Pas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: The Pas (kthjellim).
The Pas
—  qytet  —
The Pas is located in Kanadaja
The Pas
The Pas
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Manitoba – stema Manitoba
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 21 (Manitoba)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°48′30″V 101°15′12″P / 53.80833°V 101.25333°P / 53.80833; -101.25333 (The Pas)Koordinatat: 53°48′30″V 101°15′12″P / 53.80833°V 101.25333°P / 53.80833; -101.25333 (The Pas)
Lartësia 271 m (m.n.d)
Sipërfaqja 47,83 km2
Popullsia 5.513 banorë 2011
Dendësia 115,26 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
www.townofthepas.com/

The Pas është një qytetDivizioni Nr. 21 (Manitoba), provinca Manitoba, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 47.83 km² dhe popullsi 5513 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: The Pas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Manitoba