The Pussycat Dolls

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
The Pussycat Dolls
ThePussycatDolls.jpg
Në dhjetor 2005.
Informacione
PrejardhjaFlag of the United States.svg Los Angeles, Kaliforni, ShBA
ZhanriPop, R&B, hip hop, dance
Vite aktiv2004 — (si muzikantë)
1995 — (si kërcimtarë)
Anëtarët
Ashley Roberts
Carmit Bachar
Jessica Sutta
Kimberly Wyatt
Melody Thornton
Nicole Scherzinger
Ish-anëtarët
Carmen Electra, Chelsea Rafanan, Cyia Batten, Erika Le, Staci Flood, Kasey Campbell, Lindsley Allen, Kaya Jones, Rachel Sterling, Nadine Ellis, Rebecca Pickering, Kiva Dawson, Erica Gudis
Webfaqja
http://www.pcdmusic.com


The Pussycat Dolls është një grup muzike me 6 femra nga ShBA, që u themelua nga Robin Antin më vitin 1995, kurse karrierën muzikore e kanë filluar më vitin 2005. Karrieren e filluan më 1995 nëpër bare, kafene dhe disko si kërcimtare, ku kanë pasur mysafire të famshme si Carmen Electra, Christina Aguilera, Britney Spears, Cameron Diaz, etj.

Anëtaret[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Eighth notes and rest.svg Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.