The Zutons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

The Zutons janë një rok-bend nga qyteti anglez Liverpool.

The Zutons u themeluan në Liverpool më 2001, emrin e tyre e morën nga kitaristi i grupit "Magic Band" Bill Harkleroad, i njohur me emrin Zoot Horn (ose "Zuton") Rollo.

Anëtarët e grupit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • David McCabe – këngëtari kryesor, kitarist
 • Boyan Chowdhury – kitaristi kryesor, vokalist
 • Abi Harding – saksofonist dhe vokalist
 • Sean Payne - tupanët, perkusioni dhe vokalet
 • Russell Pritchard – bas kitarë dhe vokalet

Veprat muzikore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albumet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Këngë të njohura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Devil's Deal (2002)
 • Creepin' And A Crawlin (2003)
 • Haunts Me (2003)
 • Pressure Point (2004)
 • You Will You Won't (2004)
 • Remember Me (2004)
 • Don't Ever Think (Too Much) (2004)
 • Confusion (2004)
 • Why Won't You Give Me Your Love? (2006)
 • Valerie (2006)
 • Oh Stacey (Look What You've Done!) (2006)
 • It's the Little Things We Do (2006)
 • Always Right Behind You (2008)
 • What's Your Problem (2008)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]