Thea Garrett

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Thea Garrett është një këngëtare nga Malta.

Festivali Evropian i Këngës 2010[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për më shumë kliko Festivali Evropian i Këngës 2010

Thea Garrett u kualifikua në gjysëm-finalen e tretë në janar në Maltë dhe e coi atë në finalen e madhe. Në finale, më 20 Shkurt, 2010, Thea Garrett mori 102 pikë dhe fitoi festivalin për përzgjedhjen e Maltës në Festivalin Evropian të Këngës 2010.[1][2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Malta dërgon Garrett në Oslo!". Arkivuar nga origjinali më 23 shkurt 2010. Marrë më 21 shkurt 2010. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Garrett siguron një biletë Maltese për Festivalin Evropian të Këngës 2010 në Oslo!