Thea Garrett

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Thea Garrett është një këngëtare nga Malta.

Festivali Evropian i Këngës 2010[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për më shumë kliko Festivali Evropian i Këngës 2010

Thea Garrett u kualifikua në gjysëm-finalen e tretë në janar në Maltë dhe e coi atë në finalen e madhe. Në finale, më 20 Shkurt, 2010, Thea Garrett mori 102 pikë dhe fitoi festivalin për përzgjedhjen e Maltës në Festivalin Evropian të Këngës 2010.[1][2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]