Thiel-sur-Acolin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thiel-sur-Acolin
Komunë
noform
Pamje nga Thiel-sur-Acolin
Vendndodhja
Thiel-sur-Acolin is located in Franca
Thiel-sur-Acolin
Thiel-sur-Acolin
46°31′24″V 3°34′54″L / 46.523333333333°V 3.5816666666667°L / 46.523333333333; 3.5816666666667Koordinatat: 46°31′24″V 3°34′54″L / 46.523333333333°V 3.5816666666667°L / 46.523333333333; 3.5816666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57.71 km2
Lartësia 228 m (m.n.d.)
Popullsia 973 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03230
INSEE 03283


Thiel-sur-Acolin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Thiel-sur-Acolin ka një popullsi prej 973 banorë dhe sipërfaqe 57.71 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thiel-sur-Acolin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale