Thoard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thoard
Komunë
noform
Pamje nga Thoard
Stema_figura
Vendndodhja
Thoard is located in Franca
Thoard
Thoard
44°08′59″V 6°08′54″L / 44.149722222222°V 6.1483333333333°L / 44.149722222222; 6.1483333333333Koordinatat: 44°08′59″V 6°08′54″L / 44.149722222222°V 6.1483333333333°L / 44.149722222222; 6.1483333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.69 km2
Popullsia 730 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04380
INSEE 04217


Thoard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Thoard ka një popullsi prej 730 banorë dhe sipërfaqe 43.69 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Thoard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale